SNIŽTE SVOJI UHLÍKOVOU STOPU POMOCÍ OFFSETŮ

OFFSETOVÉ PROJEKTY

Podpora offsetových projektů je efektivním řešením, jak kompenzovat svoji uhlíkovou stopu. Hodí se nejen pro všechny typy podniků, ale i pro různorodé projekty, eventy nebo jednotlivce.

Vymyslíme vám offsetový projekt na míru.

Moringová plantáž v Etiopii
Moringová plantáž v Etiopii

CO JE TO OFFSETOVÝ PROJEKT?

Jedná se o nástroj, který kompenzuje množství emisí skleníkových plynů vypuštěných do atmosféry, a tedy snižuje uhlíkovou stopu. Je ideálním doplňkovým nástrojem pro firmy, které mají v rámci své strategie dlouhodobé udržitelnosti za cíl

  • snížit svoje emise
  • zbylé emise kompenzovat podporou konkrétních offsetových projektů

Vzhledem k novým legislativním požadavkům EU budou muset podniky již od roku 2023 podávat zprávy o udržitelnosti. Součástí ESG reportingu bude také informace o využívání kompenzace uhlíkových emisí.

JAK TO FUNGUJE?

Podle strategie a zaměření vaší společnosti (projektu / eventu) společně vybereme již existující, nebo pro vás na míru navrhneme nový offsetový projekt, který bude plně v souladu s charakterem vašeho podnikání či akce a bude vyhovovat potřebné úrovni emisí CO2.

Emise skleníkových plynů jsou globální. Nezáleží na tom, kde vzniknou. A proto i  úspory emisí lze realizovat kdekoli na světě.

Realizovat offsetové projekty v rozvojových zemích je synergickým řešením, které má pozitivní dopad na místní životní prostředí a obyvatele.

Provedené kompenzace emisí (offsety) lze po realizaci velmi efektivně komunikovat a začlenit do vaší dlouhodobé strategie udržitelnosti.

Zavedení principů udržitelného hospodaření v krajině a okolí awasského jezera v Etiopii
Zavedení principů udržitelného hospodaření v krajině a okolí awasského jezera v Etiopii

CHCI OFFSETOVAT EMISE