Dovoz z Afriky ubližuje planetě! – mýtus nebo pravda?

10.06.2021

Nemůžeme mluvit za všechny, ale v našem případě vás můžeme ujistit, že se nákupu moringy z Etiopie bát nemusíte. A to hned z několika důvodu. Moringa je konzervována sušením a je vždy sbírána v nejlepším stádiu svého růstu. Je pěstována ekologicky ve farmářských komunitách a na její přepravu máme zpracovanou analýzu vytvořené uhlíkové stopy, kterou si prohlédněte v zajímavém videu na konci článku.  

Uhlíková stopa globální přepravy

Káva z Kolumbie nebo koření z Asie - to jsou trendy dnešního světa. Putování potravin či jakýchkoliv jiných produktů je něco, čemu se v současné době dostává stále větší pozornosti a upozorňuje se na ekologickou zátěž způsobenou neekologickou dopravou. Lokálnost - to je přeci jediná správná cesta. Co když ale existuje způsob, jakým je možné globální přepravu učinit více udržitelnou? To je směr, kterým jsme se vydali my - Holistic Solutions s.r.o. pod značkou TIBIBIRI.

Nejčastějším indikátorem, kterým se určuje ekologicky negativní dopad přepravy, je uhlíková stopa. Jedná se o ukazatel množství emisí CO2 vyprodukovaných v rámci lidských aktivit, mezi něž lze zařadit spotřebu energií, výrobní náklady a v našem případě nutnost dopravy z Etiopie až k vám.

Je reálné, aby firmy nevytvářely žádné emise? Alespoň v současné době pravděpodobně ne. Každá společnost má ale možnost zajistit svou uhlíkovou neutralitu prostřednictvím tzv. offsetu. Jedná se o kompenzaci vyprodukovaného množství emisí například realizací ekologických aktivit, které pomáhají vytvořené emise snížit. 

,,Vysazujeme 156 stromů za každou cestu moringy"

I my si uvědomujeme závažnost dopadů přepravy naší moringy z jednoho kontinentu na druhý. Pro kompenzaci této ekologické zátěže jsme zvolili offsetovou metodu, která se pro nás ideálně hodí. K uhlíkové kompenzaci přispíváme pomocí výsadeb nových stromů. S vámi, našimi zákazníky, jednáme maximálně transparentně a velice rádi s vámi sdílíme náš přístup k fair trade a ekologii. Video ,,Uhlíková stopa naší TIBIBIRI moringy" pojednává o množství emisí CO2 při cestě z moringových plantáží farmářské komunity v jižní Etiopii až k prahu vašeho domu.

V následujícím videu se dozvíte nejen, co uhlíková stopa znamená nebo jaká je průměrná spotřeba CO2 na osobu v různých částech světa, ale také to, odkud vlastně naše moringa pochází a co děláme pro to, aby naše aktivity byly v co největší míře eco-friendly. Snažíme se co nejvíce planetě vracet - investovat zpátky do přírody, z níž tak skvělé produkty, jako je moringa, čerpáme.